play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Ocenenie najlepších športovcov školy

Súťaž o Najšportovejšiu triedu a najlepších športovcov školy, vyhlásená na začiatku školského roka našimi telocvikármi, dospela odchodom štvrtákov na akademický týždeň k svojmu záveru.

Do celkového hodnotenia sa v tomto roku započítalo 31 rôznych súťaží - 5 školských líg, 4 pohybové súťaže, reprezentácia školy v 10 chlapčenských i 8 dievčenských športoch a 4 disciplíny v testoch všeobecnej pohybovej výkonnosti.

V súťaži tried suverénne triumfovala IV.A. Po predchádzajúcich dvoch tretích miestach sa na celkovú druhú priečku posunula IV.C. Súboj o konečnú bronzovú pozíciu bol dlho vyrovnaný medzi trojicou tried a rozhodol až celkom posledný zápas - finále školskej nohejbalovej ligy, v ktorom si ju vybojovala vlani strieborná II.C. Podrobné výsledky nájdete.

U chlapcov bol súboj o celkového víťaza najvyrovnanejší v doterajšej histórii. Kým predtým mal víťaz vždy niekoľkobodový náskok, v tomto roku mali dvaja najlepší rovnaký počet. O poradí tak podľa pravidiel rozhodol vyšší počet bodov z individuálnych testov VPV. Navyše celkovo tretí zaostal iba o jediný bod, štvrtý o ďalší jeden. Celkovým víťazom sa stal Nicolas Grác (II.A) pred vlaňajším šampiónom Kristiánom Kyčerkom (II.C) a Kristiánom Filipejem (IV.A). Tesne za ocenenými, rovnako ako vlani, zostal Jakub Daňo (II.A). Piata a šiesta priečka patrili spolužiakom zo IV.C Šimonovi Ďurechovi a Danielovi Rybárovi. Celkovo sa do súťaží zapojilo 111 chlapcov. Podrobné poradie nájdete.

Medzi dievčatami sa štvrtýkrát - nepretržite od prvého ročníka - "športovou kráľovnou" stala Nikola Stančeková (IV.C). Vytvorila tak rekord, ktorý už nik neprekoná, môže ho len vyrovnať. Druhá a tretia pozícia patrila žiačkam III.C v poradí Natália Kianicová (vlani tretia) a Viktória Dubná. Štvrtá bola Natália Hlaváčová (II.C) a piata, vlani druhá, Viktória Herpayová (III.C). Hodnotených bolo spolu 21 dievčat. Podrobné výsledky nájdete.

sportovci dievcata sportovci chlapci

Ocenení - zľava: p. riaditeľ Bobula, Dubná, Stančeková, Kianicová, Filipeje, Grác (chýba Kyčerka).

sportovci ceny

Športové súťaže o Najšportovejšiu triedu a najlepších športovcov školy, vypísané na začiatku školského roka našimi telocvikármi, dospeli s odchodom štvrtákov na akademický týždeň pred blížiacimi sa maturitami k svojmu záveru.

Do celkového hodnotenia sa v tomto roku započítavalo celkovo 31 rôznych súťaží – 5 školských líg, 4 pohybové súťaže, reprezentácia školy v 10 chlapčenských i 8 dievčenských športoch a 4 disciplíny v testoch všeobecnej pohybovej výkonnosti.

V súťaži tried suverénne triumfovala IV.A. Po predchádzajúcich dvoch tretích miestach sa na celkovú druhú priečku posunula IV.C. Súboj o konečnú bronzovú pozíciu bol dlho vyrovaný medzi trojicou tried a rozhodol až celkom posledný zápas – finále školskej nohejbalovej ligy, v ktorom si ju vybojovala vlani strieborná II.C. Podrobné výsledky nájdete TU.

U chlapcov bol súboj o celkového víťaza najvyrovnanejší v doterajšej histórii. Kým predtým mal víťaz vždy niekoľkobodový náskok, v tomto roku mali dvaja najlepší rovnako. A o poradí tak podľa pravidel rozhodol vyšší počet bodov z individuálních testov VPV. Navyše celkovo tretí zaostal iba o jediný bod, štvrtý o ďalší jeden. Celkovým víťazom sa stal Nicolas Grác (II.A) pred vlaňajším šampiónom Kristiánom Kyčerkom (II.C) a Kristiánom Filipejem (IV.A). Tesne za ocenenými, rovnako ako vlani, zostal Jakub Daňo (II.A). Piata a šiesta priečka patrila spolužiakom zo IV.C Šimonovi Ďurechovi a Danielovi Rybárovi. Celkovo sa do súťaží zapojilo 111 chlapcov. Podrobné výsledky nájdete TU.

Medzi dievčatami sa štvrtýkrát – nepretržite od prvého ročníka – „športovou královnou“ stala Nikola Stančeková (IV.C). Vytvorila tak rekord, ktorý už nik neprekoná, môže ho len vyrovnať. Druhá a tretia pozícia patrila spolužiačkam z III.C v poradí Natália Kianicová (vlani tretia) a Viktória Dubná. Štvrtá skončila Natália Hlaváčová (II.C) a piata, vlani druhá, Viktória Herpayová (III.C). Hodnotených bolo spolu 21 dievčat. Podrobné výsledky nájdete TU.