play

Song študentov SOŠ drevárskej

Máme vicemajstra kraja vo footgolfe!

V areáli Airport Golf Šurany sa 25.09.2024 konalo krajské kolo vo footgolfe stredoškolákov.

Footgolf je šport, ktorý kombinuje prvky dvoch športov - futbalu a golfu. Hrá sa podobným spôsobom ako golf, ale s futbalovou loptou, ktorú musia hráči dostať najmenším počtom kopov do veľkých jamiek. Táto súťaž sa konala na 18 jamiek.

Napriek tomu, že medzi školské športové súťaže bol zaradený prvýkrát, štartovalo spolu 65 hráčov. V tejto silnej konkurencii sa nestratili ani chalani z našej školy. V súťaži jednotlivcov skončil Kristián Skrinský na vynikajúcom 2. mieste. Do najlepšej desiatky sa dostal aj Marek Michalík, ktorý obsadil 10. priečku.

V súťaži 4-členných družstiev sa vyhodnocovalo 16 škôl. Umiestnili sme sa na peknom, ale nepopulárnom 4. mieste o jediný kop za tretím domácim Gymnáziom Šurany.

Chalanom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

footgolf1

Najlepší jednotlivci. Ceny im odovzdával Ján Kozák ml. (prvý zľava) – bývalý reprezentant Slovenska vo futbale a vicemajster sveta práve vo footgolfe. Druhý zľava Kristián Skrinský so striebornou medailou.

footgolf2

Naše družstvo tvorili: zľava Kristián Skrinský, Denis Polakovič, Marek Michalík a Erik Pingyak.