play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Čo nevyšlo vo futsale, vynahradili si vo florbale

Séria športových líg medzi triedami našej školy pokračovala súťažou vo florbale. Tá tohtoročná bola akoby symbolická na okrúhle čísla. Bolo to 10 rokov od doby, čo sme ju začali hrávať. Zapojilo sa do nej 60 hráčov. V zápasoch reálne padlo 90 gólov (neboli rátané kontumácie). Gólový priemer bol rovných 6,00 na zápas.

Zvolili sme aj nový formát súťaže, ktorý sa ukázal ako veľmi zaujímavý. Deväť družstiev bolo rozdelených do troch skupín po troch, ale vytvárala sa jedna spoločná tabuľka, podľa ktorej sa hralo play off. Do posledného zápasu teda nebolo jasné, kto s kým sa stretne vo vyraďovacích súbojoch. Ďalšou výhodou bolo, že všetky prihlásené družstvá mali zaručené minimálne tri stretnutia. Bohužiaľ zápolenia poznačili až tri kontumácie pre nenastúpenie jedného z družstiev na zápas, čo súviselo s ochoreniami hráčov, ktorých nemal kto zastúpiť.

Suverénnym víťazom sa stala IV.B, ktorá vyhrala všetky štyri zápasy (piaty ešte kontumačne), strelila absolútne najviac gólov až 23 (7, 4, 4 a 8) a inkasovala iba 3 – vždy po jednom, vo finále dokonca žiadny! Prvenstvo, ktoré sa im nepodailo vybojovať vo futsale, si vybojovali teraz. Na pomyselný strieborný stupienok sa prebojovala I.B, ktorá v štvrťfinále i v semifinále dokázala zdolať favorizovanejších súperov, ale vo finále doplatila na absenciu svojej opory. Tretiu pozíciu obsadil vlaňajší finalista - II.B, keď oproti minulému roku sa teraz prezentoval oveľa menej behavejším spôsobom hry. Štvrté miesto, rovnako ako vo futsale, opäť obsadila III.A. Kompletné výsledky nájdete TU.

skolska florbal1

Finalisti súťaže - v červenom víťazná IV.B, zľava: Igor Pravda, Tomáš Chalka, Patrik Šípoš, Samuel Marko a brankár Kristián Belan, v zelenom strieborná I.B, zľava: brankár Mathias Simon Wenger, Martin Chocholáček, Sebastián Haring, Damián Duranzia (chýba Samuel Karvay).

skolska florbal2

Bronzová II.B v zelenom, zľava: Michal Kučerka, Alex Trenčanský, Jakub Belianský, brankár Jindřich Říčny (chýba Samuel Bursa). V červenom štvrtá III.A, zľava: Tobias Neubauer, brankár Pavol Meluš, Viliam Kostolný, Krisitán Bajcár, Dávid Beniak, dolu Lukáš Michálek, Jakub Chrkavý.