play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Gratulujeme našej absolventke Nikole Stančekovej k úspechu v študentských projektoch INSAID AWARDS 2023

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov vyhlásila laureátov ocenenia INSAID AWARDS 2023, v rámci ktorého sa oceňujú najlepšie slovenské interiéry.

Medzinárodná porota vyberala z takmer stovky prihlásených interiérov a udelila ceny v piatich profesionálnych kategóriách a tri študentské ceny.

Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo v rámci festivalu INTEBOLD festival of interiors, 20.10.-21.10., Bratislava zameraného na interiérový dizajn a architektúru.

Technická univerzita vo Zvolene zaznamenala hneď 2 obrovské úspechy, keď v rámci študentských projektov boli ocenené projekty z Katedra dizajnu Zvolen / Katedry dizajnu nábytku a interiéru Drevárska fakulta TUZVO.

 

Jednou z nich je Nikola Stančeková, absolventka našej školy za prácu:

Komunitné centrum COMU.

Návrh komunitného centra pre problémovú mládež vznikol na základe atribútov hnutia shakerov z 18. storočia, náboženskej sekty, ktorá bojovala za zrovnoprávnenie žien a mužov a vynašla veľa užitočných nástrojov. Riešený priestor sa nachádza v pôvodnej hospodárskej budove. V každej miestnosti je navrhnutá inovácia variabilného závesného odkladacieho systému, ktorý shakeri praktikovali vo svojich obydliach.

Popis projektu si môžete pozrieť na: https://www.youtube.com/watch?v=Yj8Hd0G5uM4

 

video z relácie Regina RTVS s Nikolou Stančekovou

video

 

stancekova 1stancekova 2