play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Dramatické finále s "nečakaným" víťazom

Dramatické finále s „nečakaným“ víťazom

Školská liga v basketbale sa hrala formou novej olympijskej súťaže troch hráčov proti trom na jeden kôš. Basketbal 3x3, ako sa tento šport odborne označuje, zlákal do súťaže päť tried, za ktoré nastúpilo spolu 21 hráčov. Pre túto formu hrania sa naši telocvikári rozhodli z dôvodu, aby sa mohlo zapojiť viac tried ako pri „klasickom“ basketbale až s piatimi hráčmi. Zároveň to bol nový šport, v ktorom sme doteraz ligu neorganizovali.

V základnej časti tímy bojovali každý s každým. Záver ligy obstaralo finále najlepších dvoch a súboj o tretie miesto ďalších dvoch družstiev z tabuľky skupinovej časti. V prípade remízy po základnej hracej dobe rozhodovali o víťazstve trestné hody. Tie, ako sa neskôr ukázalo, rozhodli v skupinovej fáze o druhom finalistovi, teda o poradí medzi druhým a tretím; i druhom „malom finalistovi“ medzi štvrtým a piatym miestom.

Vo finále sa stretli II.B s I.B. Favoritom bola II.B, ktorá suverénne vyhrala všetky zápasy (najmenším rozdielom o 9 bodov práve s I.B, s ostatnými dvojciferným rozdielom o 11, 14 a 20 bodov). Zápas sa však od začiatku vyvíjal v prospech prvákov, ktorí vieldi už o 6 bodov. Druhákom, ktorým po streleckých pokusoch lopta neraz poskakovala alebo točila sa po obruči, sa ale predsa len podarilo vyrovnať a vynútiť si tak aspoň trestné hody. V nich boli úspešnejší hráči I.B – už po druhýkrát v lige, predtým si nimi zabezpečili finále – a stali sa tak štvrtým víťazným družstvom (po IV.A, IV.B a raz I.A) v šiestej športovej lige medzi triedami našej školy. II.B, ktorá v riadnom hracom čase neprehrala žiadny zápas, patrí druhé miesto.

Aj v zápase o tretie miesto medzi štvrtáckymi triedami sa zrodil opačný výsledok ako v základnej časti, keď tentokrát vyhrala IV.A a obsadila tak bronzovú pozíciu.

liga basketbal

Finalisti - vľavo strieborná II.B, vpravo víťazná I.B.