play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Takmer na rozlúčku sa dočkali

Štvrtou športovou ligou medzi triedami našej školy bola súťaž vo volejbale. Spolu v nej nastúpilo 46 hráčov. Zapojilo sa „len“ šesť tried (najmenej z doterajších súťaží). Práve z dôvodu nižšieho počtu tímov bol stanovený netradičný systém súťaže. Družstvá jednej vyžrebovanej trojice hrali proti družstvám zvyšnej trojice, aby si všetky triedy zahrali viac zápasov ako pri klasickom skupinovom systéme. Zároveň sa vytvorila jedna tabuľka, z ktorej najlepšie štyri družstvá hrali play off.

Hralo sa na dva víťazné sety. Súťaž sa vyznačovala vyrovnanosťou. Z trinástich zápasov v šiestich rozhodol až tretí set. Na postup do semifinále boli napokon potrebné dve výhry.

Žiadna trieda, ani víťazná, neprešla turnajom bez prehry. Najmenej, iba jednu utrpela IV.B, a preto sa stala zaslúženým, hoci prekvapivým víťazom. Aj keď v porovnaní so zvyšnými semifinalistami nemala vo svojom tíme výrazné individuality, prezentovala sa kolektívnym výkonom. Po viacerých druhý a tretích miestach aj v iných športoch - v tomto, i v  predchádzajúcich ročníkoch - sa tak táto trieda tesne pred ukončením štúdia konečne dočkala aj triumfu.

Na druhom mieste sa umiestnila II.B, ktorá prehrala len dvakrát s víťazom – raz v základnej časti, potom vo finále. Tretiu priečku obsadila trieda IV.A s viacerými kvalitnými jednotlivcami. Štvrtá pozícia patrila III.B, ktorá v play off nedokázala zopakovať dobré výkony zo základnej časti.

skolska volejbal

Finalisti súťaže - vľavo II.B, vpravo víťaz IV.B.