play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Školskú florbalovú ligu vyhrali "Julkini strelci"

Po viac ako mesiaci súbojov sa skončila florbalová liga, ako druhá zo súťaží medzi triedami v rámci našej školy. Hralo sa na „zmenšenom“ ihrisku s rozmermi 21 x 15 metrov vo formáte 3 hráči + brankár na 2 x 5 minút "čistého času". V desiatich tímoch nastúpilo na zápasy spolu 75 hráčov.

Súťaž priniesla viacero zaujímavých súbojov a ukázala, že aj prváci dokázali konkurovať starším ročníkom. Veď medzi štvoricou semifinalistov boli až dve družstvá z I.B. Jedno z nich dokonca už-už siahalo na celkový triumf. Vo finále proti IV.A viedlo 2:1, ale 50 sekúnd pred koncom štvrtáci vyrovnali a v samostatných nájazdoch boli o gól úspešnejší práve „Julkini strelci“ - ako sa maturanti sami nazvali na transparente podľa mena svojej triednej učiteľky. Mimochodom, obaja finalisti boli z rovnakej základnej skupiny.

V „malom finále“ si 3. miesto vybojovalo prvé družstvo IV.B, keď na druhom z tímov I.B sa zrejme prejavila choroba ich hráčov, kvôli ktorej musel byť tento zápas o týždeň odložený.

S porazeným finalistom I.B1 sa spájajú aj ďalšie zaujímavosti. Tak, ako im ušlo víťazstvo v závere finále, tak zasa v semifinále proti IV.B ho strhli na svoju stranu gólom jedinú sekundu pred koncom! Podieľali sa aj na gólovo najbohatšom zápase ligy. Vo štvrťfinále proti druhému tímu IV.B padlo až 12 gólov (výsledok 8:4), pričom 8 presných zásahov bolo aj najvyšším počtom gólov jedného družstva v zápase. Zároveň boli aj jedným z dvoch „mančaftov“, ktoré v zápase neinkasovali: I.B1 – II.B 4:0, druhý III.B – IV.B2 5:0. Kuriozitou je aj okrúhly počet gólov v rámci celej ligy - presne 100 (bez započítania jedného kontumačného výsledku 5:0, kde góly reálne nepadli).

florbal1

 Víťazná IV.A - po lige v halovom futbale, vyhrala aj florbalovú.

florbal2

Finálový súper - prvý tím z I.B.

florbal3

Snímky zo zápasu: IV.B1 - III.Bcnc

 

 

VPo viac ako mesiaci súbojov vyvrcholila florbalová liga ako druhá zo súťaží medzi triedami v rámci našej školy. Hralo sa na „zmenšenom“ ihrisku s rozmermi 20 x 15 metrov vo formáte 3 hráči + brankár. Hralo sa na „čistý čas“ 2 x 5 minút. V desiatich tímoch nastúpilo na zápasy spolu 75 hráčov.

Súťaž priniesla viacero zaujímavých súbojov a ukázala, že aj prváci dokázali konkurovať starším ročníkom, keď medzi štvoricou semifinalistov boli až dve družstvá z I.B. Jedno z nich dokonca už-už siahalo na celkový triumf. Vo finále proti IV.A viedlo 2:1, ale 50 sekúnd pred koncom štvrtáci vyrovnali a v samostatných nájazdoch boli o gól úspešnejší práve „Julkini strelci“ - ako sa maturanti sami nazvali na transparente podľa mena svojej triednej učiteľky. Mimochodom, obaja finalisti boli z rovnakej základnej skupiny.

V „malom finále“ o 3. miesto sa na druhom z tímov I.B zrejme prejavila choroba ich hráčov, kvôli ktorej musel byť tento zápas o týždeň odložený, a tak si bronz vybojovala IV.B.

S porazeným finalistom I.B1 sa spájajú aj ďalšie zaujímavosti. Tak, ako im ušlo víťazstvo v závere finále, tak zasa v semifinále proti IV.B ho strhli na svoju stranu gólom jedinú sekundu pred koncom! Podieľali sa aj na gólovo najbohatšom zápase ligy. Vo štvrťfinále proti druhému tímu IV.B ich padlo až 12 (výsledok 8:4), pričom 8 presných zásahov bolo aj najvyšším počtom gólov jedného družstva v zápase. Zároveň boli aj jedným z dvoch „mančaftov“, ktoré v zápase neinkasovali: I.B1 – II.B 4:0, druhý III.B – IV.B2 5:0. Kuriozitou je aj okrúhly počet 100 gólov v rámci celej ligy.