play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Vyvrcholila školská futsalová liga

Po uvoľnení „covid opatrení“ naši telocvikári, ako je u nás v škole tradíciou, začali s organizovaním športových súťaží medzi jednotlivými triedami. Ako prvá prišla na rad najpopulárnejšia a tou je futsalová liga.

Do tej tohtoročnej sa zapojilo osem družstiev z deviatich tried (stolári z tretieho a prvého ročníka vytvorili spolu jedno družstvo) a celkovo v 18 zápasoch zasiahlo do súbojov 71 hráčov, z nich boli dve dievčatá!

Po dueloch v dvoch skupinách liga vyvrcholila záverečným turnajom play off, v ktorom namiesto tradičných štyroch hralo až šesť družstiev. Atmosféru turnaja sme v priateľskom zápase dali pocítiť aj dvom prváckym tímom z A a B triedy, ktoré sa súťaže tiež zúčastnili, ale nepostúpili zo základných skupín.

Samotný finálový turnaj priniesol až na úvodný štvrťfinálový zápas vyrovnané súboje - rozdiel nebol väčší ako dvojgólový - a trikrát musel o víťazovi stretnutia rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. Raz to bolo vo štvrťfinále a potom v súbojoch o zlato a bronz. Obaja druhácki víťazi základných skupín, ktorí mali vo štvrťfinále voľno, prekvapujúco v semifinále zaváhali, a tak sa stretli „len v malom finále“. V tom „veľkom“ si to rozdali druhí zo skupín obe tretiacke triedy zo študijných odborov.

Z víťaznej torty sa napokon tešila III.A, ktorá tak nadviazala na tretie miesto spred dvoch rokov (vlani sa liga konať nemohla), keď vtedy ju predstihli iba triedy, ktoré už medzitým zmaturovali. Vicemajstrom sa stala III.B, ktorá ako jediná ani raz neprehrala v samotnom zápase. Bronz získala II.B, ktorá najviac gólov dala  - až 21, a zároveň najmenej dostala - iba 5. Štvrté miesto obsadila II.A.

futsal1

futsal3

futsal2