play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Vianočný stromček zo záhrady nášho majstra

Vianoce doposiaľ uchovávali svoje neopísateľné tajomné čaro, umocnené mnohými pradávnymi zvykmi, prekrásnymi koledami či betlehemskými hrami. Preto netreba zabúdať aj v tomto období na našu tradíciu, zvyky a radosti.

Žiaľ, tento rok Vianoce v Topoľčanoch, pre našu školu a našich žiakov budú trošku iné. Ovplyvňuje ich pandémia koronavírusu a s tým spojené opatrenia.

Milou udalosťou sa však stala skutočnosť, že námestie nášho  mesta bude tieto sviatky krášliť vianočný stromček, ktorý vyrástol v záhrade nášho majstra odborného výcviku Paľka. Svojou mohutnosťou dokazuje, že ho zasadil niekto iný. Bola to pani Mária s manželom, ktorá ho zasadila vo svojej záhrade, keď bola manželka nášho majstra ešte malým dieťaťom. Pani Mária pracovala dlhé roky ako hlavná majsterka odborného výcviku v našej škole. Aj lavička, ktorá je pri ňom na námestí je vyrobená žiakmi a majstrami našej školy.

stromcek1 stromcek2

stromcek3