play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Po skončení školskej ligy v stolnom tenise

Dvanásť tímov z ôsmich tried súperilo o „pingpongového“ šampióna školy. Celkovo sa za stolom vystriedalo 31 hráčov, z toho boli dve dievčatá. Jednotlivé stretnutia sa hrali formou Davis cupu, t.j. dvojčlenných družstiev do tretieho víťazného bodu. V prípade stavu 2:2 po dvojhrách rozhodovala o víťazovi štvorhra. Tá z celkového počtu dvadsiatich odohraných zápasov musela rozhodnúť šesťkrát.

Tohtoročná liga sľubovala veľkú vyrovnanosť 5-6 celkov bez výrazného favorita, čo sa napokon aj potvrdilo. Víťazom sa stala I.B pred II.D, III.C a III.A, ktorá mala smolu, keď od semifinále jej pre chorobu chýbal dôležitý hráč. Prekvapením bolo aj vyradenie II.A už v štvrťfinále. Podrobné výsledky nájdete TU.

Z jednotlivcov bol najlepší Kristián Súkeník (I.B), ktorý vyhral všetkých 9 dvojhier a so svojim spoluhráčom aj obe štvorhry. Bez prehry v dvojhre absolvovali turnaj aj Daniel Savarij (III.A) a Ondrej Illáš (II.A), ktorý mali po šesť výhier.

stolny

Najlepšie družstvá - zľava: víťazná I.B Kristián Súkeník a Pavol Vyletelka; strieborná II.D Mário Krajčík a Peter Čamara; bronzová III.C Patrik Zajac a Kristián Stuchlík; štvrtá III.A Ján Kozubík a Timotej Šuľa (chýba Daniel Savarij).