play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Pohybové hry

Ako každoročne, aj teraz sa v našej telocvični konali školské pohybové súťaže. Zúčastnili sa ich všetci žiaci školy, či už ako súťažiaci za svoje triedy alebo ako diváci.

Tohtoročné disciplíny boli zamerané na presnosť, silu, dynamiku dolných končatín a koordináciu pohybu. V každej z nich súperili štvorčlenné tímy. Podľa vyžrebovaných čísel pred každou súťažou bojovali vždy proti sebe dve triedy, čo pridávalo na dramatickosti a víťaz postupoval do ďalšieho kola. Spolu sa do súťaží zapojilo osem tried s 58 chlapcami a 6 dievčatami (niektorí a niektoré závodili vo viacerých disciplínach).

V súťaži na presnosť bolo úlohou pretekárov trafiť cieľ v šiestich rôznych druhoch športu - v hádzanej, vo futbale, vo florbale, v soft tenise, v basketbale a vo volejbale. Po každom nepresnom pokuse musel súťažiaci absolvovať vytýčené trestné kolo. Silová súťaž spočívala v preťahovaní lanom. Pri pretekoch na dynamiku dolných končatín museli závodníci preskákať celú trať na jednej nohe. A v súbojoch na koordináciu pohybu absolvovala celá štvorica trať spolu so vzájomne prepletenými rukami a otočená navzájom chrbtami k sebe. Tu jednotlivé kolektívy volili rôzne taktiky behu.

Najviac víťazstiev dosiahla II.A, ktorá triumfovala v dvoch  disciplínach. Najviac bodov – až 75 – si ale do celoročnej súťaže Najšportovejšia trieda školy pripísala IV.C, ktorá bola raz prvá, raz druhá a dvakrát tretia. Jedno prvenstvo získala aj III.A. Vcelku úspešne si počínala aj I.B, ktorá bola raz druhá a raz tretia. Kompletné výsledky nájdete TU.

Pohybové hry výrazne zmenili aj celkové poradie spomínanej športovej „ligy“ tried. Suverénny 70-bodový náskok vedúcej IV.A sa výrazne scvrkol a IV.C na druhom mieste zaostáva už len o 30 bodov. Zo štvrtého miesta na tretie sa už prebojovala II.A a zo šiesteho na štvrté III.A. Naopak, II.C klesla z tretieho na priebežné piate miesto. Do boja o bronzový stupienok môže ešte zo šiesteho miesta zasiahnuť aj III.C. Podrobné výsledky nájdete TU.

Z jednotlivcov najviac bodov – 15 získal Šimon Ďurech zo IV.C. V poradí ďalšími boli s 12 bodmi Daňo, Grác a Géci všetci II.A i Rybár IV.C; 11 bodov mal Kyselica II.A a 10 Horský IV.C.

Výrazne sa zamiešalo aj celkové poradie Najlepší športovec školy, kde sa prvá štvorica zoradila bod po bode. Vedúci Filipeje zo IV.A z dôvodu neúčasti stratil jasný 10-bodový náskok a klesol na tretie mesto. Predstihla ho dvojica prenasledovateľov – do čela sa dostal Daňo pred Grácom, obaja II.A. V tesnom závese je štvrtý Ďurech, IV.C. Na piate miesto sa posunul Rybár, IV.C a na šieste klesol minuloročný celkový víťaz Kyčerka, II.C. Na siedmu pozíciu sa zo šestnástej posunul Dúbravka, III.A. Záverečných päť súťaží – školské ligy v stolnom tenise a volejbale i medziškolské súťaže vo volejbale, futbale a atletike – teda ešte  sľubuje napínavé súboje o konečné umiestnenia. Priebežné celkové poradie nájdete TU.

U dievčat najviac bodov získala Pňačeková z I.A, ktorá sa v celkovom poradí zlepšila z ôsmej na piatu priečku. Vedúca štvorica – Stančeková zo IV.C, Dubná, Kianicová a Dobiašová, všetky III.C – zostala bez zmeny poradia. Celkové poradie je TU.

pohybove

pohybove3

Dvojnásobní víťazi v súťažiach na koordináciu a dynamiku dolných končatín - II.A. Zľava: Nicolas Grác, Jakub Daňo, Kristián Kyselica a Adrián Géci.

pohybove1

Víťaz súťaže na presnosť - IV.C. Zľava: Jakub Blesák, Šimon Ďurech, Patrik Borovka a Daniel Rybár.

pohybove2

Víťaz silovej súťaže - III.A. Zľava: Henrich Selecký, Kristián Dúbravka, tr. učiteľka Gachová, v pozadí Igor Ďuračka (v tejto disciplíne nesúťažil), Timotej Šuľa a Sebastián Sako.