play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Súťažili sme na Festivale študentského remesla

Pri príležitosti 360. výročia narodenia Imricha Tökölyho, ktoré organizuje v roku 2017 mesto Kežmarok, usporiadala dňa 9. júna 2017 Súkromná stredná odborná škola a Súkromné učilište v Kežmarku 5. ročník Festivalu študentského remesla pod záštitou prezidenta Andreja Kisku. Súčasťou festivalu bola aj súťaž stolárov a historickom prevedení tohto remesla – vyrezávanie lyžice, varechy o dĺžke cca. 1 meter. Festivalu sa zúčastnili aj zástupcovia našej školy Mgr. Miloš Bobula -  riaditeľ školy, Ing. Ján Lacko – zástupca riaditeľa pre PV a žiaci Dávid Klucha a Dávid Petrikovič, ktorí sa zúčastnili súťaže.

Večer pred súťažou zabezpečili usporiadatelia prehliadku Kežmarského hradu. V jeho expozíciách sú umiestnené zbierky historického nábytku, zbraní a dokumenty slovenských dejateľov, ktorí študovali a pôsobili na Kežmarskom líceu.

Samotná súťaž prebiehala v priestoroch pod hradom. Súťaži predchádzal sprievod zúčastnených v dobovom oblečení. Naši žiaci si viedli dobre a v súťaži obsadili 3. miesto.

kezmarok1 kezmarok2

kezmarok3 kezmarok diplom