play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Úspešná prezentácia v Technickej univerzite vo Zvolene

V priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene sa 11. mája 2017 konal už 58. medzinárodnej Študentskej vedeckej a odbornej činnosti, v rámci ktorej sa prvýkrát konala aj sekcia stredoškolskej oblasti.

Našu školu zastupovala trojica žiakov zo štvrtého ročníka, ktorých práce ocenila aj odborná porota. Najviac ju zaujala práca Nikoly Stoličnej (Nábytok z recyklovateľných materiálov – komoda, zrkadlo), ktorú ohodnotili tretím miestom. Práce Angeliky Bošanskej (Nábytok z recyklovateľných materiálov – vinotéka) a Pavla Zubáka (Podnikateľský zámer podniku – sláčikové hudobné nástroje) boli medzi tromi odmenenými cenou ročného predplatného časopisu Drevársky magazín. Porota vysoko hodnotila aj zručnosť oboch našich dievčat z odboru tvorba nábytku a interiéru, ktoré si výrobky zhotovili samé (ich výrobky si môžete pozrieť v článku Mladý tvorca 2017) a taktiež pochválila rozpracovanie podnikateľského plánu nášho študenta z odboru technické a informatické služby. Naši žiaci opäť dokázali, že sú konkurencieschopní aj so študentmi iných slovenských odborných škôl.

V rámci celého programu bola pre stredoškolákov spolu s ich pedagógmi pripravená aj prehliadka výstavy To najlepšie čo doma máme - Moderné drevo v Slovenskej národnej galérii vo Zvolenskom zámku.

TU Zvolen1

Celé podujatie otvoril dekan Drevárskej fakulty prof. Ján Sedliačik.

TU Zvolen

Zľava: Angelika Bošanská, Pavol Zubák a Nikola Stoličná.