play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Radosť rozdávaním rastie

Väčšinou si túto známu vetu človek uvedomuje, keď sa so svojou radosťou delí, keď jednoducho nemôže v sebe udržať, že je šťastný. Aj my sme zorganizovali niekoľko dobročinných akcií preto, aby sme prežili pár dní plných radosti. Nejde len o to, aby bolo dobre nám, ale aby bolo dobre aj tým, čo sú okolo nás a s nami.

Začali sme rozdávaním radosti u nás v škole a to mikulášskou tombolou a zbierkou Školy pre Afriku, ktoré si pod ochranné krídla vzala naša študentská spoločnosť. Počas nej sa medzi nami objavil aj Mikuláš so svojimi tradičnými pomocníkmi. Títo si potom namierili svoje kroky do Materskej škôlky J. Kráľa, kde ich čakali nedočkavé srdiečka malých kamarátov. Po rozlúčke s nimi sme sa išli s radosťou podeliť aj na námestie a obdarovali sme drobnosťami okoloidúcich.

Počas celého týždňa sme vyrábali ozdoby na stromček, ktorý sme odovzdali na Detské oddelenie nemocnice v Partizánskom, kde nás privítali samí milí ľudia. Na našej škole vychovávame najmä príkladom, ktorý, ako všetci veríme, si naši žiaci zoberú aj do dospeláckeho života a robenie nezištnej radosti bude pre nich samozrejmosťou.

Chceme vás povzbudiť, ak máte podobné túžby alebo vízie tak pomáhajte a robte, to čo vás baví a čo má v živote zmysel. Sme tu len krátko, tak to využime k robeniu dobra.

mikulas1

mikulas2

mikulas3

mikulas6

mikulas4

mikulas5