play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Siahali sme na medailu - sme štvrtí na Slovensku!

Futbalové družstvo žiakov našej školy si prvenstvom v okresnom i krajskom kole vybojovalo účasť v celoslovenských majstrovstvách. Tie sa konali v rámci Celoštátnej olympiády stredoškolákov SR v dňoch 5. – 7. mája v Trnave pod názvom Gaudeamus igitur 2015. Už samotná účasť medzi ôsmimi najlepšími z celej republiky bola pre nás veľkým úspechom, ale ako správni športovci sme nechceli byť iba „do počtu“. Naopak, chceli sme sa pokúsiť o čo najlepší výsledok. To sa nám napokon aj podarilo, hoci sa v nás radosť z dosiahnutého výsledku trochu miešala so sklamaním, pretože medaila a krásny pohár bol veľmi, veľmi blízko.

V základnej skupine sme nastúpili v prvom zápase proti domácemu Športovému gymnáziu Trnava v zostave takmer s kompletným kádrom prvoligových dorastencov. Hrali sme veľmi zodpovedne v defenzíve, a hoci súper mal loptu častejšie na kopačkách, uhrali sme na úvod cennú remízu 0:0. Tá našich chalanov možno až priveľmi uspokojila a v druhom zápase proti SPŠ stavebnej a geodetickej Bratislava nedokázali svoj výkon zopakovať. Až po dvoch inkasovaných góloch z pokutových kopov sme v závere súpera pritlačili, ale stihli sme už iba skorigovať na 1:2. Prehra nás vrátila „na zem“, ale vo vyrovnanej skupine sme stále mali šancu na postup. O všetkom rozhodoval posledný zápas so SPŠ Dubnica. Znovu sme sa vrátili k zodpovednej hre. Bojovali sme o každú loptu a odmenou nám bol v druhom polčase vedúci gól po peknej kombinácii. Ale do konca zostávalo ešte dlhých 15 minút. Chalani na ihrisku však siahli na dno svojich síl a po výhre 1:0 sme sa mohli tešiť z postupu medzi štyri najlepšie tímy v republike.

V semifinále sme narazili na ďalšie družstvo zložené z prvoligových dorastencov - Športové gymnázium Banská Bystrica. Súper bol technickejší, rýchlejší, ale jeho náporu sme zubami-nechtami odolali a po remíze 0:0 museli rozhodnúť o postupujúcom do finále strely zo značky pokutového kopu. V úvodnej sérii piatich kopov sme my, ale aj súper strelili po štyri góly. Rozuzlenie prišlo v šiestej sérii, keď strelu nášho hráča súperov brankár nohou zneškodnil.

Po sklamaní sme sa museli ešte vyburcovať na súboj o bronz. V ňom nás čakalo Gymnázium Michalovce. Vo vyrovnanom zápase si oba tímy vytvorili zopár príležitostí. Najväčšiu možnosť streliť víťazný gól sme mali v samom závere my, avšak v obrovskej šanci chýbalo niekoľko centimetrov. V „jedenástkovej“ lotérii sme opäť ťahali za kratší koniec, a tak nám zostalo nepopulárne štvrté miesto.

Aj touto cestou chceme chlapcom ešte raz poďakovať za najväčší úspech v kolektívnom športe v histórii školy. Ešte nikdy sme nezískali medailu z Majstrovstiev Slovenska. Teraz chýbal kúsok, aby sme sa vracali domov vo výbornej nálade.

Okrem úspechov na športovom poli sme sa výrazne prezentovali aj na spoločenskej úrovni pri slávnostnom otvorení Celoštátnej olympiády  študentov SR. Chlapci našej školy boli spolu s basketbalistkami Levíc vybratí ako zástupcovia Nitrianskeho kraja a napochodovali priamo na plochu Mestskej športovej haly v Trnave. Vlajkonosičom krajskej výpravy bol náš žiak-športovec, a tak pri ceremoniáli, kde nechýbala olympijská vlajka, oheň a takí vzácni hostia ako viceprezident Slovenského olympijského výboru Vladimír Miller či slovenskí účastníci olympiád ako biatlonistka Janka Gereková, bežkyňa na lyžiach Alena Procházková a ďalší, priamo zaznel názov našej školy.

Chalani sme hrdí na to, aký úspech ste pre školu dosiahli. Mali ste tú česť a naši „telocvikári“ spolu s vami, byť medzi tými takmer 1200 mladými chlapcami a dievčatami z celej republiky, ktorí súperili nielen vo futbale, ale aj v hádzanej, volejbale, basketbale, atletike, silovom päťboji a v speedmintone. Ešte raz gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

Naše družstvo tvorili: Róbert Rusňák, Dušan Gális, Erik Galbavý, Dávid Bartošek, Roman Rybanský, Patrik Králik (všetci IV.A), Peter Jakubík, Lukáš Piterka, Martin Boháčik (všetci III.A), Lukáš Fiala, Martin Šubjak (obaja I.A), Andrej Zubčák, Patrik Ronec (obaja II.C), Mark Vida (I.C) a Dávid Michalka (III.D).

futbal SR

Na snímkach: vľavo diplom, vpravo olympijská vlajka a oheň pri slávnostnom otvorení, náš žiak-vlajkonosič za celý kraj, kapitán nášho družstva preberá cenu za umiestnenie, družstvo z majstrovstiev Slovenska.

futbal sr6

Družstvo zástupcov Nitrianskeho kraja tvorili naši futbalisti a levické basketbalistky. V strede "kapitán" kraja, ktorým bol bývalý futbalista z Trnavy Stanislav Jarábek - kapitán Československa na Olympijských hrách 1968 v Mexiku.