play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Vo futbale sme najlepší v kraji, ideme "na Slovensko!"

Týždeň po prvenstve v majstrovstvách okresu sme štartovali v krajskom kole, ktoré sa konalo v Leviciach. Na turnaj sme cestovali nielen s futbalistami, ale naše družstvo išla povzbudiť aj celá IV.A trieda. Tá využila túto akciu ako koncoročný výlet za prvenstvo v súťaži O najšportovejšiu triedu našej školy, ktoré si zabezpečila už v predstihu. A okrem učiteľa TŠV boli chlapcov podporiť aj pán riaditeľ, náš bývalý telocvikár p. Šiška a triedna učiteľka IV.A.

Po žrebe sme sa dostali do trojčlennej skupiny spolu s víťazmi z okresov Levice a Nové Zámky. V úvodnom zápase sme nastúpili proti Gymnáziu Levice. Po bezgólovom polčase sme sa po zmene strán ujali vedenia krásnou strelou z priameho kopu pod brvno. A keď sme onedlho po perfektnej prihrávke pred prázdnu bránu pridali druhý gól, bolo o našej výhre rozhodnuté. Po krátkej 10-minútovej prestávke sme podľa vyžrebovaných čísel museli hneď odohrať druhý zápas po sebe – tentokrát proti Gymnáziu Šurany. V „nervóznom“ zápase sme sa napriek niekoľkým šanciam gólovo nepresadili, ale keďže neskóroval ani súper, skončilo sa stretnutie 0:0. Pre nás to znamenalo, že budeme  určite bojovať „o medaily“. Nebolo však jasné, či to bude finále alebo súboj o 3. miesto. Rozhodoval ešte posledný zápas skupiny medzi gymnazistami z Levíc a Šurian. Naši chalani svojimi hlasivkami, pochopiteľne, hnali dopredu Levičanov, ktorí napokon aj vyhrali 2:0. Za povzbudzovanie sa našim domáci hráči aj poďakovali a my sme sa tešili, že budeme hrať finále.

V ňom sme narazili na víťaza druhej skupiny – Obchodnú akadémiu Nitra. Na sebavedomé vyhlásenia súpera pred zápasom sme odpovedali tým najsprávnejším spôsobom, a to predvedenou hrou. Boli sme to my, kto sa ujal po rohovom kope vedenia. Lenže v eufórii sme už o minútu urobili v obrane chybu, ktorú súper využil na vyrovnanie. V druhom polčase sme sa po peknej kombinácii opäť dostali do vedenia, ktoré sme už aj vďaka nervozite súpera ustrážili. Víťazstvo sme mohli spečatiť aj ďalším gólom, ale nevyužili sme ani penaltu minútu pred koncom. Nemuselo nás to však mrzieť, lebo po záverečnom hvizde rozhodcu prepukla na levickom štadióne radosť chlapcov z topoľčianskej „dreváriny“.

Ostatné družstvá na vyhodnotení museli na nás veru hodnú chvíľu čakať, kým sme sa nabažili radostných osláv, víťazného spevu a pokriku v kruhu držiac sa pritom za ramená. Bolo úžasné sledovať chalanov, ako sa tešia aj so svojimi spolužiakmi, ktorí ich prišli podporiť. V slnečnom a teplom počasí museli hráči na ihrisku vydať za tri zápasy veľké množstvo síl, ale ani jeden z nich nimi nešetril a bojoval za svoju školu. Natešení sme prijímali gratulácie súperov a učiteľov z iných škôl, ktorí nám zaželali veľa úspechov v celoštátnom kole, ktoré bude v Trnave. Dostať sa medzi najlepších na Slovensku v najpopulárnejšom športe veru nie je každodenná záležitosť! Všetkým, ktorí reprezentovali školu, aj tým, ktorí ich povzbudzovali svojimi hlasivkami, patrí veľké poďakovanie. Víťaznú radosť sme si vychutnávali aj v autobuse na spiatočnej ceste domov.

K blahoželaniu sa pripájajú aj všetci pedagógovia a spolužiaci SOŠ drevárskej. STE MACHRI – CHALANI!

 

Krátke video

video

 

futbal mk1

Víťazné družstvo - zľava hore: učiteľ TŠV Bajzík, Erik Galbavý, Patrik Ronec, Peter Jakubík, Róbert Rusňák, Dávid Bartošek, Mark Vida, Dávid Michalka. Dole zľava: Róbert Kúdela, Martin Šubjak, Patrik Králik, Roman Rybanský, Andrej Zubčák, Lukáš Fiala, Dušan Gális.