play

Song študentov SOŠ drevárskej

Najlepších športovcov školy ocenil aj vicemajster sveta v hokeji

Celoročné zápolenie pre našich žiakov v súťažiach Najlepší športovec a športovkyňa školy i Najšportovejšia trieda školy, vypísaných učiteľmi telesnej a športovej výchovy, dospelo ku koncu. Napriek tomu, že „telocvikári“ ešte budú organizovať „veľkoprestávkové“ súťaže, tie sa už ale do celkového hodnotenia započítavať nebudú, lebo naši štvrtáci už odišli na akademický týždeň pred blížiacimi sa maturitnými skúškami.

Do celkového hodnotenia sa započítavali body za 4 školské ligy (futsal, florbal, stolný tenis a volejbal), 4 pohybové súťaže (koordináciu, presnosť, silu, rýchlosť), reprezentáciu školy v okresných a krajských kolách z 10 športov (cezpoľný beh, bedminton, florbal, futsal, stolný tenis, basketbal, hádzaná, volejbal, futbal a atletika) a taktiež za 4 disciplíny z testov všeobecnej pohybovej výkonnosti (skok z miesta, hod plnou loptou, člnkový beh na 10 x 5 m a ľah – sed za 30 s).

Ceny najlepším jednotlivcom v tomto roku okrem p. riaditeľa akoby symbolicky v čase prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v hokeji odovzdal aj vicemajster sveta v tomto športe z roku 2000 v Petrohrade Ľubomír Hurtaj – bývalý žiak našej školy, ktorý na danom šampionáte dal okrem iného gól Kanaďanom a prihrával na gól v semifinále s Fínskom.

V súťaži tried sa po súčte 32 súťaží suverénnym a úplne zaslúženým víťazom stala IV.A. Po druhých miestach v predchádzajúcich dvoch školských rokoch (vlani len tesne o 11 bodov) teraz stanovila nový rekord v počte vyhraných školských líg (doteraz boli maximom dve prvenstvá), keď triumfovala až v troch zo štyroch (florbal, stolný tenis a volejbal) a vo zvyšnej (futsal) skončila druhá. Dve druhé miesta pridala aj v pohybových súťažiach na presnosť a rýchlosť.

Až do samého záveru bol veľmi vyrovnaný súboj tried o 2. – 4. miesto. Záverečné dve súťaže – volejbalová liga a majstrovstvá kraja v atletike – rozhodli, že na striebornej pozícii sa umiestnila I.C, ktorá vyhrala futsalovú ligu a druhá bola vo volejbalovej. Tretí priečka patrí III.C, ktorá bola tretia vo futsale a florbale a vyhrala pohybovú súťaž na presnosť. Štvrtá s minimálnym odstupom 4 bodov skončila III.A.

najsporttrieda

Víťaz súťaže Najšportovejšia trieda - IV.A. Hore zľava: Patrik Zigo, Igor Jánoš, Maroš Péchy, Erik Vlnka, Vladislav Novik, Mário Kováč, Daniel Pešta, Mário Tomko. Dolu zľava: Lukáš Fiala, Martin Cabaj, triedna učiteľka Mikulášová, Filip Gubó, Samuel Gergel, Peter Dúcky. Okrem nich ešte triedu reprezentovali a na snímke chýbajú: Martin Šubjak, Richard Števanka, Nikolas Múčka, Dárius Sitár a Marek Franko.

U chlapcov sa po dvoch rokoch skončilo „kraľovanie“ Patrika Borovku (skončil siedmy), ktorý sa niekoľkých súťaží nemohol zúčastniť pre zranenie. To však nijako neznižuje skutočnosť, že po vyhodnotení 24 súťaží sa najlepším športovcom stal Kristián Kyčerka z I.C. Bolo to aj vďaka tomu, že ako jediný reprezentoval školu až v troch krajských kolách (ostatní maximálne raz). Druhý a tretí stupienok patrí spolužiakom zo IV.A Máriovi Kováčovi a Igorovi Jánošovi. Štvrtý skončil Jakub Daňo z I.A, piaty Mark Vida zo IV.C a šiesty Kristián Filipeje z III.A. Zaujímavosťou je, že do prvej desiatky sa dostalo až päť žiakov zo IV.A. Celkovo sa do súťaží zapojilo až 123 chlapcov!

najsportovci

Zľava: Ľubomír Hurtaj, víťaz Kristián Kyčerka, druhý Mário Kováč, tretí Igor Jánoš a p. riaditeľ Bobula.

U dievčat po 20 súťažiach nazbierala najviac bodov Nikola Stančeková z III.C. Nielenže titul najlepšej športovkyne školy získala už tretí rok po sebe, ale vďaka svojej všestrannosti každoročne získava viac bodov a víťazí s väčším náskokom. Na ďalších piatich priečkach skončili dievčatá z II.C. Druhá pozícia patrí Viktórii Herpayovej a tretia Natálii Kianicovej. O bronzovej cene rozhodla až posledná súťaž v atletike, ktorá odsunula mimo ocenenia na štvrté miesto Viktóriu Dubnú a na piate Luciu Dvončovú. Šieta bola Monika Dobiašová. Spolu sa do súťaží zapojilo 22 dievčat.

najsportovkyne

Zľava: Ľubomír Hurtaj, víťazka Nikola Stančeková, druhá Viktória Herpayová, tretia Natália Kianicová a p. riaditeľ Bobula.