play

Song študentov SOŠ drevárskej

Po skončení školskej volejbalovej ligy

Do poslednej dlhodobej školskej ligy sa prihlásilo 8 tried. V súbojoch „pod vysokou sieťou“ nastúpilo spolu 63 chlapcov a aj 7 dievčat.

Oproti predchádzajúcim rokom, keď sa hralo na jeden set do 25, sa tentoraz hralo na dva víťazné do 11 s možným rozdielom jedného bodu. V prípade stavu 1:1 na sety rozhodoval tretí tzv. tajbrejkový set do 6, ale v ňom už musel byť rozdiel dvojbodový. Tento systém sa viac osvedčil, lebo pri jednom sete a získaní väčšieho náskoku, sa zápas prakticky už len dohrával. Teraz do 11 bol set kratší a o to viac záležalo na každej lopte. A po zisku jedného setu muselo družstvo na výhru pridať ešte aj ďalší, ktorý začínal znovu bez náskoku.

Rozpis ligy stanovoval celkovo 18 duelov. Opäť treba vysoko vyzdvihnúť, že sa odohrali všetky zápasy a žiadny nemusel byť kontumovaný pre nenastúpenie družstva na stretnutie! Presne polovica, t.j, deväť sa muselo rozhodnúť až v troch setoch! A z celkového počtu 45 setov až 21 malo maximálne trojbodový rozdiel.

Zaslúženým víťazom sa stala IV.A, ktorá vyhrala všetkých 5 zápasov, hoci dvakrát musela hrať trojsetový zápas. Príjemným prekvapením bola finálová účasť I.C, ktorá našla jediného premožiteľa až vo finále (škoda, že v ňom bez chýbajúceho najlepšieho hráča hrala už dosť rezignovane). Predtým však bola psychicky odolná, keď až tri zo štyroch víťazstiev dosiahla v trojsetových „bitkách“. O prvenstvo v skupine a teda priamy postup do semifinále a aj v semifinále dokonca v tajbrejkoch 7:5, resp. 9:7. V „malom finále“ v derby tretiackych tried bola úspešnejšia „áčka“, ktorá tiež len o dve lopty v treťom sete zdolala „céčku“.