play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

TOP UDALOSTI

 

NOVÉ MULTIFUNKČNÉ IHRISKO V NAŠOM AREÁLI

multifunkcne

 


 

DREVÁRSKE DOSKY

drevarske dosky3

Televízny šot z akcie

 


 

Náš hmyzí hotel v ZOO Bojnice

 

hmyzihotel1   zoobojnice

   video výroby       video montáže

 


 

Zo srdca pre Topoľčany

lavicka

ŠKOLSKÝ PSYCHOLÓG

skolsky psycholog

Počítadlo

Dnes:18
Včera:24
Za mesiac:1172
Minulý mesiac:1113
Spolu:143383

Po skončení školskej volejbalovej ligy

Do poslednej dlhodobej školskej ligy sa prihlásilo 8 tried. V súbojoch „pod vysokou sieťou“ nastúpilo spolu 63 chlapcov a aj 7 dievčat.

Oproti predchádzajúcim rokom, keď sa hralo na jeden set do 25, sa tentoraz hralo na dva víťazné do 11 s možným rozdielom jedného bodu. V prípade stavu 1:1 na sety rozhodoval tretí tzv. tajbrejkový set do 6, ale v ňom už musel byť rozdiel dvojbodový. Tento systém sa viac osvedčil, lebo pri jednom sete a získaní väčšieho náskoku, sa zápas prakticky už len dohrával. Teraz do 11 bol set kratší a o to viac záležalo na každej lopte. A po zisku jedného setu muselo družstvo na výhru pridať ešte aj ďalší, ktorý začínal znovu bez náskoku.

Rozpis ligy stanovoval celkovo 18 duelov. Opäť treba vysoko vyzdvihnúť, že sa odohrali všetky zápasy a žiadny nemusel byť kontumovaný pre nenastúpenie družstva na stretnutie! Presne polovica, t.j, deväť sa muselo rozhodnúť až v troch setoch! A z celkového počtu 45 setov až 21 malo maximálne trojbodový rozdiel.

Zaslúženým víťazom sa stala IV.A, ktorá vyhrala všetkých 5 zápasov, hoci dvakrát musela hrať trojsetový zápas. Príjemným prekvapením bola finálová účasť I.C, ktorá našla jediného premožiteľa až vo finále (škoda, že v ňom bez chýbajúceho najlepšieho hráča hrala už dosť rezignovane). Predtým však bola psychicky odolná, keď až tri zo štyroch víťazstiev dosiahla v trojsetových „bitkách“. O prvenstvo v skupine a teda priamy postup do semifinále a aj v semifinále dokonca v tajbrejkoch 7:5, resp. 9:7. V „malom finále“ v derby tretiackych tried bola úspešnejšia „áčka“, ktorá tiež len o dve lopty v treťom sete zdolala „céčku“.

Víťaz - IV.A

volejbal1

Hore zľava: Daniel Pešta, Erik Vlnka, Igor Jánoš, Vladislav Novik. Dolu zľava: Peter Dúcky, Martin Cabaj, Mário Kováč. Ešte hrali: Lukáš Fiala, Dárius Sitár, Richard Števanka a Martin Šubjak.

 

2. miesto - I.C

volejbal2

Hore zľava: Adrián Prachár, Kristián Kyčerka, David Gaži, Filip Chovanec. Dolu zľava: Natália Hlaváčová, Šimon Stanko, Michal Masaryk. Ešte hrali: Štefan Enriko Bezák a Nina Fábiková.

 

3. miesto - III.A

volejbal3

Zľava: Patrik Matuškovič, Kristián Filipeje, Dominik Bezek, Simon Vitan, Adrián Trenčanský. Ešte hrali: Roman Kučera a Dávid Németh.

 

4. miesto - III.C

volejbal4

Zľava: Matúš Horský, Nikola Stančeková, Patrik Borovka, Daniel Rybár, ŠImon Ďurech, Mário Škultéty. Ešte hrali: Jakub Blesák a Benjamín Štefankovič.