play

Song študentov SOŠ drevárskej

Pohybovým súťažiam vládla II.A

V rámci Dňa študentstva zorganizovali učitelia telesnej a športovej výchovy pre žiakov našej školy už tradičné pohybové hry. Pred zrakmi všetkých študentov súperili proti sebe 4-členné triedne tímy v štyroch súťažiach – zameraných na koordináciu, presnosť, silu a rýchlosť. Spolu sa do zápolenia zapojilo 65 chlapcov (boli aj takí, ktorí súťažili vo viacerých disciplínach) a dve dievčatá z deviatich tried.

V súťaži na koordináciu bolo úlohou pretekárov absolvovať vytýčenú trať s udržiavaním stolnotenisovej loptičky na rakete. V disciplíne na presnosť bolo úlohou tímu za pomoci volejbalových lôpt triafaním zakotúľať basketbalovú loptu za základnú čiaru súpera. Silová súťaž spočívala v preťahovaní lanom. Rýchlostné preteky tvorila šprintérska štafeta.

Dramatickosť zápolení pridával aj systém zápolenia dvoch družstiev proti sebe, pričom víťaz postupoval do ďalšieho kola. Výbornú atmosféru pridávalo aj hlasité povzbudzovanie spolužiakov.

Najúspešnejšou triedou sa stala II.A. Za dve vyhraté disciplíny jedno tretie miesto získala do súťaže o Najšportovejšiu triedu školy 70 bodov. Druhý najvyšší počet bodov 55 získala IV.A, ktorá bola dvakrát druhá. Tretia bola III.A s 50 bodmi, keď bola raz prvá a raz tretia. Jedno víťazstvo si ešte vybojovala III.C (spolu 45 bodov). Dvakrát bola vo finále II.C. A dvakrát bronzová I.A. Výsledky súťaží nájdete TU. Priebežné poradie Najšportovejšia trieda TU.

Z jednotlivcov bol najlepší Daniel Savarij z II.A so ziskom 14 bodov. Henrich Selecký, rovnako z II.A, vybojoval 13 bodov a na pomyslený bronzový stupienok sa dostal s 11 bodmi Mário Kováč zo IV.A. Po 10 bodov získala ešte trojica zo IV.A Igor Jánoš, Peter Dúcky a Patrik Zigo. Priebežné poradie Najlepší športovec školy TU.

Zaujímavé bolo, že dve spomínané dievčence boli z I.C a súperili v preťahovaní lanom, pričom jedného zo súperov aj zdolali. Priebežné poradie Najlepšia športovkyňa školy TU.