play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Pohybové súťaže

Ako sa v našej škole stalo tradíciou (už po tretíkrát), učitelia telesnej a športovej výchovy vždy raz v školskom roku pripravujú pre žiakov športové dopoludnie spojené s pohybovými súťažami. Aj teraz všetci študenti, učitelia aj majstri sledovali súperenie 4-členných triednych tímov v štyroch disciplínach zameraných na obratnosť, silu, presnosť a rýchlosť.

V súťaži na obratnosť museli pretekári zvládnuť dráhu pozostávajúcu zo štartov z ľahu na bruchu, preskokov, podliezania, kotúľov, obratov a pohybu v podpore vzad. Na silu bola určená súťaž v preťahovaní lanom. Na presnosť disciplína, v ktorej sa proti sebe stojace tímy, triafaním pomocou volejbalových lôpt snažili dostať basketbalovú loptu za základnú čiaru súpera. Rýchlostné preteky tvorila šprintérska štafeta.

Dramatickosť pretekaniu pridávalo, že podľa vyžrebovaných čísel na paralelných dráhach vždy súperili proti sebe dve triedy. Lepší postupoval do ďalšieho kola až po konečného víťaza. Výbornú atmosféru pretekom pridávalo aj hlasité povzbudzovanie sledujúcich.

Najúspešnejšou bola trieda II.A, ktorá sa vo všetkých súťažiach dostala až do finále. Za dve prvé a dve druhé miesta si do celkového hodnotenia o Najšportovejšiu triedu pripísala až 90 bodov. Na pomyselných stupňoch víťazov vždy skončila aj IV.C. Jedno prvé a tri tretie miesta jej vyniesli 70 bodov. Jedno víťazstvo si vybojovala aj IV.A. Tretí najvyšší počet bodov - 43 - ale získala III.D za jedno druhé a dve štvrté miesta.

Z jednotlivcov boli najlepší Matej Vlnka, Kristián Filipeje (obaja II.A) a Dávid Kalina (IV.C), ktorí si do súťaže o Najlepšieho športovca školy vybojovali po 14 individuálnych bodov. Jedenásť získal Samuel Beliansky (IV.C) a po desať Simon Vitan s Matúšom Bielichom (obaja II.A).

Potešiteľné je, že do súperení medzi chlapcami sa zapojili aj dve dievčatá – Angelika Bošanská (IV.A) a Sabína Foltánová (II.C).

pohybove

pohybove1

pohybove2

pohybove3

pohybove4

pohybove5

pohybove6

pohybove7

pohybove8