play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Vyhodnotenie školskej futsalovej ligy

Po dvoch mesiacoch súbojov vyvrcholila na „Mikuláša“ školská futsalová liga záverečným turnajom štyroch najlepších tímov. Ako už býva zvykom zúčastnila sa ho celá škola, teda všetci žiaci aj vyučujúci.

Víťazom sa stala IV.C, ktorá najlepšie zvládla finálový turnaj. Podobne ako vlani nastrieľala súperom najviac gólov, lenže vtedy jej to stačilo „len“ na tretie miesto. Ako jediná neprehrala počas celej súťaže žiadny zápas, iba v jednom v skupine remizovala.

Vlaňajšiu finálovú účasť si zopakovala III.A, ktorá až po finále všetky zápasy vyhrala.

Bronzovú pozíciu si vybojovala IV.A, ktorá sa konečne dočkala vytúženého úspechu, keď predtým sa do záverečných bojov nikdy nedostala.

Štvrté miesto obsadila II.C, ktorá hrala v záverečnom turnaji oslabená. Aj tak je to pre ňu oproti vlaňajšku, keď neuhrala ani bod a dala len jediný gól, obrovské zlepšenie.

Sklamanie z vypadnutia tesne pred bránami záverečného turnaja určite zavládlo u II.A aj III.D, ktoré z druhých miest v skupinách nezvládli štvrťfinálové zápasy proti tretím zo skupín. Najmä III.D určite pomýšľala na viac. Už ako prvákom im iba o skóre ušiel postup do semifinále a ako druháci už hrali na záverečnom turnaji, kde skončili štvrtí. Vždy teda dosahovali dobré výsledky, ale na pomyselný „stupeň víťazov“ sa im nikdy dostať nepodarilo. Aj II.A až na úvodný zápas podávala v skupine dobré výkony, ale v štvrťfinále začali nekoncentrovane,  rýchlo prehrávali 0:3 a hoci sa potom snažili, vyrovnať už nestihli.

Záverečný turnaj

Priniesol kvalitný futsal. Po úvodnom jasnom semifinále (III.A – II.C 5:1), to už v ďalších zápasoch bolo oveľa dramatickejšie. V druhom semifinále medzi štvrtáckymi triedami to bol zápas zvratov. Vedenia sa ujala „céčka“, „áčkari“ dvomi delovkami z trestných kopov stav otočili, ale „céčkari“ ďalšími tromi gólmi rozhodli o svojom postupe v pomere 4:2.

V „malom“ finále IV.A viedla nad II.C už 3:0, ale potom prestala brániť a zápas po remíze 3:3 dospel až k penaltovému rozstrelu. Po troch sériách bol stav 1:1. Rozhodlo sa v štvrtej, v ktorej boli úspešní len „štvtáci“.

Vo finále sa zaslúžene stretli IV.C – III.A. Obaja vyhrali svoje skupiny a dali v nich aj najviac gólov – po 20. Vedenia sa ujali štvrtáci. Tretiaci ešte odpovedali vyrovnávajúcim gólom, ale potom už skórovali len trikrát štvrtáci a mohli sa tešiť z prvenstva po výhre 4:1.

Štatistické zaujímavosti

Do súťaže sa zapojilo 10 z 11 tried, za ktoré nastúpilo 74 chlapcov a dokonca aj 2 dievčatá. Odohralo sa spolu 26 zápasov, v ktorých padlo až 125 gólov, čo je za posledné roky ďaleko najvyšší počet aj priemer (4,81 gólu na zápas). Najvyšší a zároveň aj najčastejší výsledok bol prekvapivo 7:0 – zrodil sa až 4-krát. Najviac gólov v zápase bolo 7 (výsledky 7:0, 6:1 a 4:3), najmenej 1 – rozhodol štvrťfinále medzi IV.A a III.D. Najviac gólov nastrieľali IV.C 28, III.A 26 a II.A 19. Remízou sa skončili 4 stretnutia. 22-krát mal zápas víťaza, z toho v 14 prípadoch to bolo trojgólovým a vyšším rozdielom.

futsal1

Nástup družstiev pred začiatkom záverečného turnaja.

 

futsal2

Víťazná IV.C - zľava: Patrik Ronec, Matej Jurík, Adam Vavreček, Andrej Zubčák, Dávid Kalina, Samuel Beliansky a Erik Mikuš. Na záverečný turnaj si pripravili aj vlastné dresy.

 

futsal3

Strieborná III.A - zľava: Peter Dúcky, Martin Šubjak, Richard Števanka, Lukáš Fiala, Mário Kováč. V popredí Dárius Sitár.

 

futsal4

Bronzová IV.A - zľava: Juraj Košecký, Ján Straský, Mário Aberštík, Michal Chrkavý, Martin Tkáč. V popredí Kristián Schlosser.

 

futsal5

Štvrtá II.C - zľava: Daniel Rybár, Jakub Blesák, Matúš Horský, Mário Škultéty a Patrik Borovka.

 

futsal6

Spoločná fotka družstiev po skončení turnaja spolu s riaditeľom školy, ktorý odovzdal ceny najlepším i učiteľom TŠV. Štvrtá A si pripravila aj transparent.